انواع تیغه کرکره

 

تیغه های کرکره در گذشته به صورت یک تکه و از ورق گالوانیزه موج دار ساخته می شد. امروزه این مدل از کرکره به علت ظاهر نامناسب و تغییر شکلی که به مرور زمان در ساختار درب ایجاد می شو دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد. تیغه های کرکره جدید از جنس آلومینیوم 6063 و یا پلی کربنات شفاف می باشد. به طور معمول از تیغه های آلومینیومی استفاده می شود ولی در محل هایی که نیاز باشد فضای داخلی در هنگام پایین بودن کرکره قابل رویت باشد از تیغه پلی کربنات شفاف استفاده می شود.

تیغه های آلومینیومی در طرح ها و رنگ های مختلف در بازار عرضه می شود. به طور کلی تیغه های موجود در بازار را می توان از نظر ساختار به صورت زیر دسته بندی نمود.

 درب اتوماتیک - راهبند - کرکره - ACM ایتالیا - پویا در درب اتوماتیک - راهبند - کرکره - ACM ایتالیا - پویا در  درب اتوماتیک - راهبند - کرکره - ACM ایتالیا - پویا در  درب اتوماتیک - راهبند - کرکره - ACM ایتالیا - پویا در   درب اتوماتیک - راهبند - کرکره - ACM ایتالیا - پویا در

 تیغه کرکره با ارتفاع 140 میلی متر

سه پل

 تیغه کرکره با ارتفاع 100 میلی متر

دو پل

 تیغه کرکره به ارتفاع 80 میلی متر

دو پل

 تیغه کرکره با ارتفاع 80 میلی متر

تک پل

 تیغه کرکره با ارتفاع 60 میلی متر

تک پل

برای کرکره های برقی با ارتفاع کمتر از 4 متر و عرض کمتر از 6 متر از تیغه های با ارتفاع 80 میلی متر (تک پل و یا دو پل) استفاده می شود و برای کرکره های برقی بزرگ تر از این ابعاد، تیغه های با ارتفاع 100 میلی متر مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت تیغه های تک پل و دو پل در مقاومت و استحکام تیغه می باشد بدین صورت که هرچه تعداد پل های داخل تیغه کرکره بیشتر باشد مقاومت و استحکام تیغه بیشتر خواهد بود و از طرف دیگر وزن کل درب کرکره نیز بیشتر خواهد شد. 

از نظر طرح و رنگ کرکره، تمامی مدل ها فوق بنابر درخواست مشتری در طرح های گوناگون ارائه می گردد و محدودیتی از این بابت وجود ندارد.

از نظر سیستم های محرک نیز، موتورهای توبولار، سانترال و ساید برای کرکره مورد استفاده قرار می گیرند. انتخاب موتور مناسب بستگی به وزن کرکره، میزان تردد و محدودیت های معماری (از بابت فضای مورد نیاز برای نصب موتور) دارد. 

اطلاعات تماس

تهران- خیابان شریعتی – بالاتر از پل سیدخندان – روبروی پارک کوروش
          انتهای کوچه ذکایی   پلاک 2 – طبقه 2

تلفن تماس شرکت:   22899437 | 22856218 | 22844928

تلفن واحد خدمات:     22857126 | 22857119

info@pooyadoor.ir

پرتال اخبار