انواع فتوسل (چشم ایمنی)

انواع فتوسل ها که به اصطلاح چشم ایمنی نامیده میشوند دارای ساختار عملکردی مشابه می باشند. همگی دارای یک فرستنده مادون قرمز و یک گیرنده مادون قرمز می باشند. به محض آنکه ارتباط بین فرستنده و گیرنده به واسطه حضور جسم مابین آنها قطع شود، رله تعبیه شده در گیرنده فعال شده و از حالت بسته به باز تغییر وضعیت می دهد.

با وجود ساختار عملکرد یکسان، فتوسل ها را می توان از نظر ظاهر و کیفیت عملکرد به انواع زیر تقسیم بندی نمود.

     1. فتوسل (چشم ایمنی) معمولی

این نوع فتوسل به صورت گسترده در عرصه درب های اتوماتیک و راهبندها مورد استفاده قرار میگیرد. در این نوع از فتوسل ها فرستنده در یک سمت روی دیوار قرار می گیرد و گیرنده در جهت قابل بر روی دیوار نصب می شود. معمولا فرستنده و گیرنده در ارتفاع 60 تا 70 سانتی متری از زمین قرار داده می شود. برای استفاده از این فتوسل می بایست سیم کشی در هر دو سمت کلاف درب اتوماتیک انجام شود. طول برد این نوع فتوسل ها در شرایط ایده آل به 15 متر می رسد.

درب اتوماتیک - راهبند - جک پارکینگ - پویا در - SEA ایتالیا

     2. فتوسل (چشم ایمنی) برد بلند

این نوع چشم ایمنی از نظر طریق نصب و استفاده مشابه مدل معمولی می باشد و تنها تفاوت آن طول برد بلند آن می باشد که برای فاصله 35 متر مورد استفاده قرار میگیرد و در نتیجه برای درب های اتوماتیک با عرض زیاد مناسب می باشد. 

درب اتوماتیک - راهبند - جک پارکینگ - پویا در - SEA ایتالیا

     3. فتوسل (چشم ایمنی) وایرلس

در فتوسل وایرلس دیگر نیازی به انجام سیم کشی برای فرستنده مادون قرمز نمی باشد. انرژی فرستنده مادون قرمز از طریق یک باتری که درون آن قرار داده شده تامین می شود. بنابراین استفاده از این نوع فتوسل در محل هایی که امکان سیم کشی به هر دو سمت درب اتوماتیک وجود نداشته باشد و برای راهبندهایی که امکان نصب سیم در جهت مقابل راهبند وجود ندارد توصیه می شود.

درب اتوماتیک - راهبند - جک پارکینگ - پویا در - SEA ایتالیا

     4. فتوسل (چشم ایمنی) گردان

چشم ایمنی گردان نوع جدیدی از فتوسل می باشد که از نظر شرایط نصب و عملکرد مشابه فتوسل معمولی می باشد. اما تفاوت این نوع فتوسل در ساختار مکانیکی آن می باشد. در این نوع فتوسل فرستنده و گیرنده بر روی یک پایه گردان قرار گرفته و این امکان را فراهم می کند که زاویه قرارگیری سنسور گیرنده و فرستنده را به صورت دقیق تنظیم نمود تا این سنسورها کاملا در یک راستا قرار گیرند. بنابراین برای درب های اتوماتیکی که دیوارهای درنظر گرفته شده برای نصب گیرنده و فرستنده نسبت به هم زاویه دار باشند استفاده از این نوع فتوسل توصیه می گردد.

درب اتوماتیک - راهبند - جک پارکینگ - پویا در - SEA ایتالیا

     5. فتوسل (چشم ایمنی) آینه ای

در این نوع فتوسل یا چشم ایمنی گیرنده و فرستنده در یک پکیج و در یک سمت نصب می شوند. در جهت مقابل یک آینه مخصوص قرار داده میشود که نور فرستنده را منعکس کرده و به گیرنده باز میگرداند و  بدین شکل ارتباط فرستنده و گیرنده برقرار می شود. نقطه ضعف این نوع فتوسل ها تنظیم دشوار در هنگام نصب بر روی درب اتوماتیک و طول برد کوتاه نسبت به سایر انواع چشم ایمنی می باشد.

درب اتوماتیک - راهبند - جک پارکینگ - پویا در - SEA ایتالیا

اطلاعات تماس

تهران- خیابان شریعتی – بالاتر از پل سیدخندان – روبروی پارک کوروش
          انتهای کوچه ذکایی   پلاک 2 – طبقه 2

تلفن تماس شرکت:   22899437 | 22856218 | 22844928

تلفن واحد خدمات:     22857126 | 22857119

info@pooyadoor.ir

پرتال اخبار