معیار انتخاب درب اتوماتیک شیشه ای با کیفیت

درب ها اتوماتیک شیشه ای امروزه به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. اما براساس کدام معیارها می توان تشخیص داد که چه اپراتوری برای درب موردنظر ما مناسب می باشد.

به طور کل بخش های تشکیل دهنده یک اپراتور درب اتوماتیک عبارتند از: موتور الکتریکی - سیستم انتقال قدرت - مرکز کنترل - رادارها (سنسورهای تشخیص حضور افراد) - سنسور ایمنی (تشخیص حضور فرد میان درب) و کلید کنترل عملکرد.

موتور الکتریکی مهمترین بخش یک اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای می باشد. عموما موتورهای مورد استفاده در این دستگاه از نوع D.C و 24 ولت می باشند. میزان قدرت و کیفیت این موتورها عامل تعیین کننده در طول عمر اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای می باشد. در اپراتورهای Aprimatic از موتور الکتریکی ساخت کمپانی دانکر آلمان استفاده شده است. مدل موتور مورد استفاده 6355 می باشد که از جمله قویترین موتورهای مورد استفاده در درب های شیشه ای توماتیک به حساب می آید. به پشتوانه قدرت بالای این موتور، اپراتورهای اپریماتیک برای درب تا وزن 200 کیلوگرم مورد استفاده قرار می گیرند.

دیگر شاخص اثرگذار بر کیفیت درب اتوماتیک شیشه ای، سیستم انتقال قدرت موتور به لت های متحرک می باشد. در تمامی اپراتورها از مکانیزم تسمه و هرزگرد برای انتقال قدرت به درب های متحرک استفاده می شود. استفاده از تسمه با کیفیت بالا و بلبرینگ های مناسب در هرزگرد به منظور تضمین حرکت یکنواخت و بی صدای درب ضروری می باشد. اپراتورهای درب شیشه ای اتوماتیک اپریماتیک با بهره گیری از تسمه های تقویت شده با رشته های فولادی و هرزگرد فلزی به همراه بلبرینگ های با کیفیت بالا، از نظر میزان صدای تولیدی حین حرکت و یکنواخت بودن حرکت، رضایت کامل مشتریان را جلب نموده است.

بکارگیری مرکز کنترل هوشمند در اپراتورهای درب اتوماتیک شیشه ای باعث عیب یابی سریعتر دستگاه می شود و همچنین در هنگام نصب به کمک تکنسین ها آمده و نصب را آسان تر می نماید. درب اتوماتیک شیشه ای اپریماتیک با بهره گیری از مرکز کنترل هوشمند و با کیفیت بالا به راحتی نصب و راه اندازی می گردد و در صورت بروز مشکل به کمک بیپ هشدار، خطای رخ داده را اعلام می کند.

درب اتوماتیک شیشه ای اپریماتیک (Aprimatic) - پویا در

استفاده از انواع سنسور تشخیص حرکت (رادار) در اپراتورهای درب شیشه ای رایج می باشد. از نظر اصول عملکرد این رادارها به دو دسته مادون قرمز و ماوراء صوت تقسیم می شوند. در اپراتور درب شیشه ای اپریماتیک از نوع ویژه ای از سنسورهای مادون قرمز استفاده شده است که به عنوان چشم ایمنی لای دربی نیز کاربرد دارند. به عبارت دیگر در صورت استفاده از این رادار دیگر نیازی به نصب سنسور ایمنی لای دربی نبوده و خود این رادار با ایجاد یک پرده عمودی مابین لت های متحرک، حضور جسم خارجی را تشخیص می دهد و مانع از بسته شدن درب می شود.

درب اتوماتیک شیشه ای اپریماتیک (Aprimatic) - پویا در

علاوه بر موارد فوق، برخورداری از یک پنل کاربری مناسب به منظور تعیین وضعیت عملکرد اپراتور درب شیشه ای اتوماتیک بسیار حائز اهمیت می باشد. اپراتور اپریماتیک مجهز به کلید سلکتور 5 حالته می باشد که به کمک آن می توان عملکرد رادارها، عملکرد قفل برقی و میزان باز شدن درب و سایر پارامترهای مهم را کنترل و تنظیم نمود.

 

 

 

اطلاعات تماس

تهران- خیابان شریعتی – بالاتر از پل سیدخندان – روبروی پارک کوروش
          انتهای کوچه ذکایی   پلاک 2 – طبقه 2

تلفن تماس شرکت:   22899437 | 22856218 | 22844928

تلفن واحد خدمات:     22857126 | 22857119

info@pooyadoor.ir

پرتال اخبار